Ozdravný pobyt – lyžařský výcvik Dolní Moravice

Letos jsme se rozhodli dětem 6.–9. tříd nabídnout čtrnáctidenní lyžařský kurz. Ten byl částečně financován v rámci dotace z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší z odboru ochrany životního prostředí Magistrátu města Ostravy. Se skupinou 27 dětí jsme tedy vyrazili 13. března do oblasti Jeseníků. Ubytováni jsme byli v příjemném prostředí Wellness penzionu Eva v Dolní Moravici. Počasí bylo od prvního dne nádherné a za celé dva týdny jsme na obloze neviděli ani mráček. Výuka na svahu probíhala zpočátku v nedalekém ski areálu Čerťák a posléze ve větším ski areálu Karlov. Děti byly moc šikovné a už druhý den byli schopni všichni lyžaři i snowboardisté vyjet na lanovce a sjet bezpečně celý svah. Kromě lyžování si děti užily spoustu legrace v rámci večerních programů, při kterých plnily různé soutěžní úkoly a nechyběly ani tradiční diskotéky nebo filmové večery. O víkendu jsme vyrazili na celodenní výlet na Praděd a užívali si krásné slunečné výhledy na okolí. Pro načerpání sil jsme navštívili bazénové Wellness centrum v Bruntále. Tradičně pak byl ke konci druhého týdne pro žáky připravený závod ve slalomu. Poslední večer proběhlo vyhodnocení celého kurzu, vyhlášení výsledků závodu, bodování pokojů a děti byly odměněni diplomy a sladkostmi. Těšíme se na příští rok!

Mgr. Petra Horehleďová

lv7.jpg
PROGRAMOVACÍ HRÁTKY S OZOBOTY
Letos nám do výuky informatiky pro 1. stupeň přibyla nová výuková hračka - parta Ozobotů. Malí pojízdní roboti využívají ke komunikaci barvy, variace zelené, modré a červené. Každá variace znamená pro Ozobota jiný povel – tzv. ozokód. Roboti se tak dají ovládat jednoduchými barevnými značkami na papíře nebo pomocí editoru, ve kterém žáci poskládají pro Ozobota program. Ozoboti pomáhají dětem hravou formou rozvíjet informatické myšlení.
273216105_320411223366411_2606269776741145461_n.jpg
Zdobení stromečků pro zvířátka

Jako každý rok, i letos, jsme věnovali hodinu pracovních činností k výrobě řetězů na zdobení stromků. Nebyly to však řetězy jen tak ledajaké. Tvořili jsme je z jablíček, mrkve a oříšků. Řetězy byly vyrobeny pro zvířátka, která si na nich určitě teď v zimě moc pochutnala. Letos jsme nešli na haldu Emu, ale vydali jsme se do lesa v Heřmanicích. Cesta byla sice trošku delší, ale pro nás, páťáky, to nebyl žádný problém:) Během procházky jsme si také zahráli naši oblíbenou hru "Bomba". V lese děti pověsily řetězy na stromy a keře. Po cestě jsme nakrmili koně, což bylo pro děti překvapení. A ještě jedno jsme pro ně přichystaly s paní asistentkou. Svačinu si snědly na zahradě, kde jsme si i rozdělali oheň a povídali si. Na závěr jsem dětem řekla, co všechno jsme se na této procházce naučili. Opět byly překvapené, že se nemusíme učit jen ve školních lavicích:)

IMG_20211221_092518.jpg
Sportovní odpoledne pro rodiče s dětmi

Jedno lednové páteční odpoledne se konala sportovní akce páťáků a jejich rodičů. Poslední dva měsíce děti ve sportovních hrách trénovaly vybíjenou a florbal. Také vymýšlely různé strategie hry, aby své rodiče porazily a získaly pohár, který byl pro tuto akci připraven pro vítěze. V tělocvičně jsme se sešly v hojném počtu. Celá akce probíhala ve skvělé atmosféře, v duchu fair play hry a s dobrou náladou. Pohár nakonec získaly děti s tím, že odveta proběhne na závěr školního roku.

Tímto bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří se akce zúčastnili. Dětem jste připravili neopakovatelný zážitek!

Věříme s paní asistentkou, že na tuto akci budou dlouho rádi vzpomínat.

received_634598677767132.jpeg
Mikuláš na Pěší

Dne 6.12. jsme se na chvíli stali bytostmi nebeskými i pekelnými. Mikuláš, anděl a čerti navštívili postupně všechny děti naší školy. Zlobivé děti skončily v pytli, ale jen na chvíli. Za básničku se vykoupily. Děkujeme za možnost pokračovat v této již zavedené tradici.

Žákyně 9. třídy

Den řemesel

V úterý 16.11. si žáci 9. třídy byli prohlédnout školu a dílny na Střední škole Stavební a dřevozpracující. Viděli praktické ukázky práce instalatéra, malíře, tesaře, truhláře, obkladače, zámečníka, montéra suchých staveb a také maturitního oboru technik CNC dřevoobráběcích strojů. Některé činnosti si mohli deváťáci i vyzkoušet.

Mgr. Hana Kuřilová

20211116_103520.jpg
Návštěva Slezskoostravského hradu
V rámci výuky se jednoho krásného podzimního dne vydali páťáci na Slezskoostravský hrad. Překvapilo nás, že některé děti ještě na hradě nebyly. Navštívili jsme muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty. Podívali jsme se do Erbovny, Zbrojnice či nakoukli, jak vypadá Obřadní síň. Velmi nás zaujala kaple, ve které se za sochou sv. Hedviky, patronky Slezska, nachází velmi silné energetické místo. Ukázali jsme a vysvětlili, co znamená křížová cesta. Na nádvoří si odvážlivci vyzkoušeli mučící nástroje. Na závěr jsme zavítali do Mučírny a při jejím zhlédnutí jsme si uvědomili, v jak krásné době žijeme:)
IMG_20211109_114730.jpg
Hmyzí hotel
Páťáci se zúčastnili další krásné akce, kterou připravil pro školy spolek Balónek. Na tradiční venkovské zahradě v Ostravě-Hrušově jsme si měli vyrobit hmyzí hotel. Děti si povídaly o přezimování hmyzu. K výuce se dozvěděly mnoho užitečných informací. Děti si vyrobily hmyzí hotel, jehož patra vyplňovaly senem, dřevem a rozbitými keramickými střepy. Zbývající čas jsme v příjemném prostředí a za krásného slunečného počasí využili k opékání buřtů a hraním her. Byl to opět společně prožitý den, který dětem přinesl mnoho poznatků a zážitků.
uvodni foto 1.jpg
IMG_20211011_095154.jpg
Třeťáci v ZOO
Začátkem listopadu se žáci 3. třídy vydali do ZOO Ostrava. Čekal na ně zajímavý výukový program "Co to šustí v lese?", ve kterém se dozvěděli mnoho zajímavostí o lesních zvířatech. Poté si ještě prohlédli ostatní obyvatele zoologické zahrady. Zaujal je především malý šimpanzí kluk, který vyváděl zajímavé akrobatické kousky. Mgr. Kateřina Vykoukalová