Mikuláš na Pěší

Dne 6.12. jsme se na chvíli stali bytostmi nebeskými i pekelnými. Mikuláš, anděl a čerti navštívili postupně všechny děti naší školy. Zlobivé děti skončily v pytli, ale jen na chvíli. Za básničku se vykoupily. Děkujeme za možnost pokračovat v této již zavedené tradici.

Žákyně 9. třídy

Den řemesel

V úterý 16.11. si žáci 9. třídy byli prohlédnout školu a dílny na Střední škole Stavební a dřevozpracující. Viděli praktické ukázky práce instalatéra, malíře, tesaře, truhláře, obkladače, zámečníka, montéra suchých staveb a také maturitního oboru technik CNC dřevoobráběcích strojů. Některé činnosti si mohli deváťáci i vyzkoušet.

Mgr. Hana Kuřilová

20211116_103520.jpg
Návštěva Slezskoostravského hradu
V rámci výuky se jednoho krásného podzimního dne vydali páťáci na Slezskoostravský hrad. Překvapilo nás, že některé děti ještě na hradě nebyly. Navštívili jsme muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty. Podívali jsme se do Erbovny, Zbrojnice či nakoukli, jak vypadá Obřadní síň. Velmi nás zaujala kaple, ve které se za sochou sv. Hedviky, patronky Slezska, nachází velmi silné energetické místo. Ukázali jsme a vysvětlili, co znamená křížová cesta. Na nádvoří si odvážlivci vyzkoušeli mučící nástroje. Na závěr jsme zavítali do Mučírny a při jejím zhlédnutí jsme si uvědomili, v jak krásné době žijeme:)
IMG_20211109_114730.jpg
Hmyzí hotel
Páťáci se zúčastnili další krásné akce, kterou připravil pro školy spolek Balónek. Na tradiční venkovské zahradě v Ostravě-Hrušově jsme si měli vyrobit hmyzí hotel. Děti si povídaly o přezimování hmyzu. K výuce se dozvěděly mnoho užitečných informací. Děti si vyrobily hmyzí hotel, jehož patra vyplňovaly senem, dřevem a rozbitými keramickými střepy. Zbývající čas jsme v příjemném prostředí a za krásného slunečného počasí využili k opékání buřtů a hraním her. Byl to opět společně prožitý den, který dětem přinesl mnoho poznatků a zážitků.
uvodni foto 1.jpg
IMG_20211011_095154.jpg
Třeťáci v ZOO
Začátkem listopadu se žáci 3. třídy vydali do ZOO Ostrava. Čekal na ně zajímavý výukový program "Co to šustí v lese?", ve kterém se dozvěděli mnoho zajímavostí o lesních zvířatech. Poté si ještě prohlédli ostatní obyvatele zoologické zahrady. Zaujal je především malý šimpanzí kluk, který vyváděl zajímavé akrobatické kousky. Mgr. Kateřina Vykoukalová
IMG20211104094126.jpg
IMG20211104113216.jpg
Halloweenské dopoledne na ZŠ Pěší

Halloweenské dopoledne proběhlo pro žáky 1. stupně i na naší škole. Děti se moc těšily a některé přišly v kostýmech. Úkoly a stanoviště si pro své mladší spolužáky připravili páťáci. Názvy stanovišť (např. V mrtvém pytli, U krvavého démona, V tajemné komnatě a jiné) podtrhly strašidelnou atmosféru celého dopoledne. Mladší žáci si mohli vyzkoušet svou obratnost na koloběžkách, matematické znalosti, hledání rozdílů na obrázku, vystřihování strašidel atd. Za svou snahu si odnesly od strašidel drobné odměny. Všichni žáci si dopoledne užili.

IMG_20211102_111340.jpg
Plavání

Žáci druhé třídy se od začátku prvního pololetí účastní výuky plavání. Lekce probíhají jednou týdně a děti dělají obrovské pokroky. Nemalou měrou k tomu přispívá individuální přístup lektorů a práce v malých skupinách. Děti si každé plavání opravdu užívají a voda se stala jejich kamarádem. J.V.

plav.jpg
Abeceda peněz

V pátek 8.10. proběhl v tělocvičně naší školy vzdělávací program Abeceda peněz pro žáky druhých tříd zaměřený na finanční gramotnost. Děti si v krátkosti zažily simulaci jednoho dne života dospěláka, chození do práce a hospodaření s penězi. V následujících dnech ve škole si děti získané poznatky prohloubily ve speciálních pracovních sešitech, které na konci programu dostaly spolu s prasátkem na našetřené penízky. Tento interaktivní program se všem velmi líbil. J.V.

Noc s Andersenem

Jako každoročně, i letos proběhla celorepubliková akce „Noc s Andersenem“, které se již třetím rokem zúčastnila i naše třída. Osmnáct malých čtenářů z páté třídy čekalo během této pohádkové noci noční dobrodružství v podobě stezky po škole, čtení a plnění úkolů, různé hry a hledání pokladu. Všechny děti se radovaly se společně stráveného času. Po celou dobu akce byl slyšet jen smích. Letos jsme se věnovali spisovatelům Františku Hrubínovi, Václavu Čtvrtkovi a Jaroslavu Foglarovi. I když děti znají vílu Amálku, Makovou panenku či Rumcajse z Večerníčku, nevěděly, že právě jejich autorem je spisovatel Václav Čtvrtek. Od Františka Hrubína jsme dětem nachystaly krátké veršované pohádky, které se měly ve skupince naučit zpaměti a ostatním přednést. I když text si moc nezapamatovaly, využívaly nápovědy od paní asistentky a užily jsme si přitom spoustu legrace. Jelikož letos už byly děti starší, bylo těžké je dostat do spacáků. Touto cestou bychom chtěly poděkovat rodičům za pizzu, na které jsme si večer pochutnali a také za výborné buchty. Moc si toho vážíme a vaše děti také. Po akci jsme si s paní asistentkou opět uvědomily, že škola není jen na učení, ale že důležité jsou právě tyto akce, při kterých děti tráví společné chvíle, zažívají legraci a poznávají se i v jiných situacích. Těšíme se na další společně strávený čas.

IMG_20211006_183509.jpg
úvodní foto 1.jpg
Připravujeme se na výběr povolání

Pro vycházející žáky se opět blíží čas výběru té správné střední školy. Aby získávali co nejvíce informací, navštívili jsme 5.10.2021 akci Hlučín, město řemesel. Žáci si prohléhli zdejší odborné učiliště a praktickou školu, zhlédli praktické ukázky oborů zedník, prodavač, kuchař, cukrář, pečovatel a malíř natěrač. Vše doplnilo občerstvení a příjemná atmosféra na Mírovém náměstí.

Mgr. Hana Kuřilová

Hlu12345.jpg