Nastavení cookies
Halloweenské dopoledne na ZŠ Pěší

Halloweenské dopoledne proběhlo pro žáky 1. stupně i na naší škole. Děti se moc těšily a některé přišly v kostýmech. Úkoly a stanoviště si pro své mladší spolužáky připravili páťáci. Názvy stanovišť (např. V mrtvém pytli, U krvavého démona, V tajemné komnatě a jiné) podtrhly strašidelnou atmosféru celého dopoledne. Mladší žáci si mohli vyzkoušet svou obratnost na koloběžkách, matematické znalosti, hledání rozdílů na obrázku, vystřihování strašidel atd. Za svou snahu si odnesly od strašidel drobné odměny. Všichni žáci si dopoledne užili.

Markéta Hlinková a Monika Koprovská

IMG_20211102_111340.jpg
Plavání

Žáci druhé třídy se od začátku prvního pololetí účastní výuky plavání. Lekce probíhají jednou týdně a děti dělají obrovské pokroky. Nemalou měrou k tomu přispívá individuální přístup lektorů a práce v malých skupinách. Děti si každé plavání opravdu užívají a voda se stala jejich kamarádem. J.V.

plav.jpg
Abeceda peněz

V pátek 8.10. proběhl v tělocvičně naší školy vzdělávací program Abeceda peněz pro žáky druhých tříd zaměřený na finanční gramotnost. Děti si v krátkosti zažily simulaci jednoho dne života dospěláka, chození do práce a hospodaření s penězi. V následujících dnech ve škole si děti získané poznatky prohloubily ve speciálních pracovních sešitech, které na konci programu dostaly spolu s prasátkem na našetřené penízky. Tento interaktivní program se všem velmi líbil. J.V.

Noc s Andersenem

Jako každoročně, i letos proběhla celorepubliková akce „Noc s Andersenem“, které se již třetím rokem zúčastnila i naše třída. Osmnáct malých čtenářů z páté třídy čekalo během této pohádkové noci noční dobrodružství v podobě stezky po škole, čtení a plnění úkolů, různé hry a hledání pokladu. Všechny děti se radovaly se společně stráveného času. Po celou dobu akce byl slyšet jen smích. Letos jsme se věnovali spisovatelům Františku Hrubínovi, Václavu Čtvrtkovi a Jaroslavu Foglarovi. I když děti znají vílu Amálku, Makovou panenku či Rumcajse z Večerníčku, nevěděly, že právě jejich autorem je spisovatel Václav Čtvrtek. Od Františka Hrubína jsme dětem nachystaly krátké veršované pohádky, které se měly ve skupince naučit zpaměti a ostatním přednést. I když text si moc nezapamatovaly, využívaly nápovědy od paní asistentky a užily jsme si přitom spoustu legrace. Jelikož letos už byly děti starší, bylo těžké je dostat do spacáků. Touto cestou bychom chtěly poděkovat rodičům za pizzu, na které jsme si večer pochutnali a také za výborné buchty. Moc si toho vážíme a vaše děti také. Po akci jsme si s paní asistentkou opět uvědomily, že škola není jen na učení, ale že důležité jsou právě tyto akce, při kterých děti tráví společné chvíle, zažívají legraci a poznávají se i v jiných situacích. Těšíme se na další společně strávený čas.

Markéta Hlinková a Monika Koprovská

IMG_20211006_183509.jpg
úvodní foto 1.jpg
Připravujeme se na výběr povolání

Pro vycházející žáky se opět blíží čas výběru té správné střední školy. Aby získávali co nejvíce informací, navštívili jsme 5.10.2021 akci Hlučín, město řemesel. Žáci si prohléhli zdejší odborné učiliště a praktickou školu, zhlédli praktické ukázky oborů zedník, prodavač, kuchař, cukrář, pečovatel a malíř natěrač. Vše doplnilo občerstvení a příjemná atmosféra na Mírovém náměstí.

 

Mgr. Hana Kuřilová

Hlu12345.jpg
Naši noví prvňáčci

Středa 1. září 2021 byl významný den pro 25 našich nových prvňáčků. Většina dětí usedla do školních lavic s radostí, nadšením a také se zvědavostí, co je v 1. třídě čeká. Dnes jsou z nich již “ostřílení” školáci. Velmi rychle si zvykli na školní prostředí a na nové povinnosti. Naučili se již první písmenka a slabiky, počítat do pěti, spoustu nových písniček a básniček a první slůvka v angličtině.

Všem novým školáčkům přejeme mnoho úspěchů ve školních lavicích i spoustu zážitků s novými kamarády.

IMG_20211006_102231.jpg
IMG_20211006_111418.jpg
Olympiáda v českém jazyce

V pondělí 7.12. u nás proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Byli vybráni nejzdatnější češtináři 8. a 9. ročníku – K. Gorová, K. Holešová a A. Janečková z 8. třídy a K. Kopišová, V. Frončková, T. Schwanová, V. Dvořák, M. Nytra a M.Grega z 9. třídy. Svými znalostmi zabojovali o postup do okresního kola. Ten nakonec patří T. Schwanové a K. Kopišové. Moc blahopřejeme. Zvláštní uznání za originalitu patří V. Dvořákovi za jeho slohovou práci.

 

Mgr. Hana Kuřilová

Mikuláš na Pěší

V pátek 4. prosince na naší škole panovala mikulášská atmosféra. O program se postarali žáci 9. A, kteří si zaslouží velké poděkování. Mikulášské balíčky byly rozdány a my všichni se těšíme zase za rok na shledanou.

Tímto děkujeme zřizovateli za mikulášskou nadílku pro naše děti.

mikul_2020_20201209_1832089471.jpg
mikul_2020_20201209_1049530440.jpg
Lyžařský výcvikový kurz

Naše škola opět připravila pro naše žáky 6.- 9. tříd lyžařský výcvikový kurz. Ten se letos konal v týdnu od 17.2. do 23.2. ve Zlatých Horách. Vzhledem k počasí, které tuto zimu panuje, jsme se učitelé i žáci strachovali, aby bylo vůbec na čem lyžovat. Naštěstí sjezdovka Příčná, na které probíhal týdenní výcvik, byla uměle zasněžená a tak naše obavy byly zbytečné.

Po příjezdu jsme se ubytovali v příjemném prostředí sporthotelu Bohemaland a už rychle na oběd, který byl, ostatně jako všechny jídla po celý týden, výborný. Odpoledne jsme se vydali na svah, kde jsme se rozdělili do družstev a v těch pak probíhala výuka na svahu až do soboty. Kromě lyžování si děti užily spoustu legrace. V rámci večerních programů plnily různé soutěžní úkoly, které jsme si pro ně připravili my učitelé nebo si je vymysleli žáci sami. Největší radost a zároveň boj o mikrofon pak způsobila karoke párty. Většina také s nadšením využila nabídku zúčastnit se pátečního večerního lyžování. Tradičně pak byl pro žáky připravený závod ve slalomu, kterého se zúčastnili jak pokročilý lyžaři, snowboardisté, tak i začátečníci. Večer pak proběhlo zhodnocení celého kurzu, vyhlášení výsledků závodu a bodování pokojů. Žáci byli odměněni diplomy a sladkostmi.

 

Mgr. Petra Horehleďová

lyk_20200302_1719247824.jpg
Na zelenou...jdeme...

V lednu opět proběhlo Dopravní dopoledne pro žáky 1. stupně. Jednotlivá stanoviště si připravili žáci 5. ročníku. Své mladší spolužáky vyzkoušeli z dopravních značek a prostředků, základy zdravovědy, jízdy zručnosti na koloběžce. Také se ptali, zda všichni znají důležitá (tísňová) telefonní čísla, pravidla chování na chodníku a vozovce, základní výbavu jízdního kola a cyklisty.

Za malé odměny pro každého žáčka opět děkujeme Aktivu BESIP.

Naše škola se také zapojila do dvoufázového testování žáků "Markétiny dopravní výchovy" . Jedná se o "projekt" Bezpečně na silnicích o. p. s., působící pod značkou Tým silniční bezpečnosti. Úvodní testování již mají žáci za sebou a nyní postupně plní pracovní listy, které nám tato organizace přivezla.

 

Markéta Hlinková, Monika Koprovská

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | Vše