OZDRAVNÝ POBYT VE ŠKOLE V PŘÍRODĚ - PROSTŘEDNÍ BEČVA
publikováno: 17.05.2023

OZDRAVNÝ POBYT VE ŠKOLE V PŘÍRODĚ - PROSTŘEDNÍ BEČVA

17.4. – 30. 4. 2023

Byla nám poskytnuta dotace z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší, proto jsme se velice rádi přemístili z Ostravy do Prostřední Bečvy.

Škola v přírodě Prostřední Bečva je umístěna v malebném zákoutí Valašska v podhůří Soláně, nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Děti po dobu 14 dní zažívaly spoustu nevšedních a nezapomenutelných zážitků. Po dopoledním vyučování se proběhly v areálu školy v přírodě na hřišti a kurtu. Protáhly se na průlezkách a houpačkách. Zahrály si míčové hry.

Vzhledem ke krásnému počasí, které nás provázelo většinu pobytu, jsme měli první týden naplánované tři výlety. Navštívili jsme Technické muzeum Tatra Kopřivnice, Štramberk s věží Trúba, hrad v Hukvaldech. Projeli jsme se na koních a navštívili stáje. Druhý týden, animátoři z agentury Tramtadadá, děti seznámili s obdobím Středověku. Ochotně si společně zahráli středověkou strategickou hru s mapou. Děti byly rozděleny do šlechtických rodů a každý den prožívaly příběhy inspirované skutečnými událostmi. Sbíraly groše a plnily úkoly.

Během pobytu jsme navštívili nedaleký bazén v Hotelu Sport Art a společně si užili příjemnou hodinu plavání.

Celý pobyt se velmi vydařil, děti byly spokojené. Rodiče pozitivně reagovali na každodenní zasílané fotografie jejich dětí z akcí. Zajisté si také odpočinuli s vědomím, že je o jejich ratolesti dobře postaráno.

Vypracovala. Mgr. Renáta Křižka

fotogalerie zde