DOPRAVNÍ DOPOLEDNE
publikováno: 25.06.2021

Na konci školního roku se tradičně konalo dopravní dopoledne pro žáky 1. stupně.

Jednotlivá stanoviště si připravili žáci 4. ročníku a pomáhalo jim pár kamarádů z 9. třídy.

Pro své spolužáky si připravili 10 stanovišť, na kterých je vyzkoušeli z dopravních značek a prostředků, ze základů zdravovědy, jak přecházet správně vozovku, přepravy dětí a domácích mazlíčků v autě. Mezi nejdůležitější stanoviště určitě patřila výbava kola či nošení reflexního oblečení a používání reflexních prvků. Také se ptali dětí, zda všichni znají důležitá (tísňová) telefonní čísla, pravidla chování na chodníku a vozovce, správné nasazení cyklistické přilby. Nesměla chybět ani nejoblíbenější disciplína – jízda na koloběžce.

Žáci si dopoledne užili a měli radost z drobných dárečků.

Markéta Hlinková a Monika Koprovská

fotogalerie zde: