Noc s Andersenem
publikováno: 15.10.2021

Jako každoročně, i letos proběhla celorepubliková akce „Noc s Andersenem“, které se již třetím rokem zúčastnila i naše třída. Osmnáct malých čtenářů z páté třídy čekalo během této pohádkové noci noční dobrodružství v podobě stezky po škole, čtení a plnění úkolů, různé hry a hledání pokladu. Všechny děti se radovaly se společně stráveného času. Po celou dobu akce byl slyšet jen smích. Letos jsme se věnovali spisovatelům Františku Hrubínovi, Václavu Čtvrtkovi a Jaroslavu Foglarovi. I když děti znají vílu Amálku, Makovou panenku či Rumcajse z Večerníčku, nevěděly, že právě jejich autorem je spisovatel Václav Čtvrtek. Od Františka Hrubína jsme dětem nachystaly krátké veršované pohádky, které se měly ve skupince naučit zpaměti a ostatním přednést. I když text si moc nezapamatovaly, využívaly nápovědy od paní asistentky a užily jsme si přitom spoustu legrace. Jelikož letos už byly děti starší, bylo těžké je dostat do spacáků. Touto cestou bychom chtěly poděkovat rodičům za pizzu, na které jsme si večer pochutnali a také za výborné buchty. Moc si toho vážíme a vaše děti také. Po akci jsme si s paní asistentkou opět uvědomily, že škola není jen na učení, ale že důležité jsou právě tyto akce, při kterých děti tráví společné chvíle, zažívají legraci a poznávají se i v jiných situacích. Těšíme se na další společně strávený čas.

Markéta Hlinková a Monika Koprovská

IMG_20211006_183509.jpg