ÚSPĚCH ŽÁKŮ ZŠ PĚŠÍ
publikováno: 22.04.2022

Soutěž má tři části – literární, výtvarnou a digitální a probíhá v několika věkových kategoriích. Naše základní škola se zapojila do části literární v kategorii žáci 6. – 7. ročníku ZŠ a 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií. Nejvíce odhodlání napsat literární práci na dané téma projevili dva žáci

7. třídy Magdaléna Bulíčková a David Burda. Oba jsou dlouholetými členy kroužku dobrovolných hasičů při SDH Muglinov. Jejich práci tedy znají hodně zblízka a dívají se na ni s velkým zájmem, respektem a obdivem. A to se také projevilo v jejich literární práci. Upřímná slova těchto dvou nadšenců byla oceněna v okresním, a dokonce i krajském kole! V okresním kole získal David 1. místo a Magdaléna 3. Už to byla pro nás všechny velká radost. Soutěžní snažení završil Davidův úspěch v krajském kole. Tam získal skvělé 3. místo a postup do kola celostátního. Oběma patří díky za velmi dobrou reprezentaci školy.

firetruck-g44102cbb3_1280.png