Projektový den "Učíme se venku"
publikováno: 25.04.2022

V pátek 22.4. celý druhý stupeň opustil školní lavice a vyrazil za vědomostmi i zábavou ven. Nejdříve jsme navštívili divadelní představení - Nastupovat! Děják z rychlíku. Vtipnou formou nás příběh zavedl do některých historických událostí 19. a 20. století. Návštěva divadla je pro nás také příležitostí zapracovat na etiketě chování na kulturní akci.

Ve druhé části jsme se rozdělili do dvou skupin. Sedmá a devátá třída se odebrala na Smetanovo náměstí. Tam žáci obdrželi pracovní listy s otázkami, které se týkaly Dvořákova divadla a Domu knihy. Žáci si odpovědi sami vyhledávali , spolupracovali ve tříčlenných skupinách. Seznamovali se tak s historii i současností obou kulturních stánků .

Druhá skupina - osmá a šestá třída zamířila na Masarykovo náměstí. Žáci také dostali pracovní listy a jejich úkoly spočívaly v práci s mapou náměstí , zakreslování do slepé mapy a také práci s nápisy na dlažbě , které se týkají historických událostí.

Nabyté vědomosti i zážitky pak budou zakončeny diskuzí a vyhodnocením. Připomněli jsme si také , že 23. duben je Světovým dnem knihy a autorských práv. Projektový den se i díky dobrému počasí opravdu vydařil !

Mgr. Eva Čapková, Mgr. Dana Holubová, Mgr. Petra Horehleďová, Mgr. Hana Kuřilová, Mgr. Ilja Kaszubová

image6.jpeg