Večerní procházka s lucerničkami
publikováno: 16.11.2022

Ve čtvrtek 10. listopadu se v podvečerních hodinách sešli rodiče a děti s lucerničkami před Základní školou Pěší.

Milým překvapením bylo, že přišli nejen žáci naší školy, ale také děti z okolních školek se svými rodiči.

Po přivítání se všichni vydali na procházku okolím. Na cestu nám děti svítily svými originálními lucerničkami.

Bývalí žáci naší školy společně s žáky šesté třídy si pod vedením paní učitelky připravili na sídlišti stanoviště s úkoly. Všichni účastníci si vyzkoušeli střelbu na branku, hod „koblížkem“ do pece. Slalom s pingpongovým míčkem na lžičce byl obzvláště náročný, jelikož byl rodič s dítětem svázán zády k sobě. Další úkol procvičil paměť soutěžících. Poslední úkol byl zaměřen na dopravní výchovu. Děti si projely na koloběžce připravenou dráhu. Vysvětlily si, proč je důležité používat přilbu, reflexní prvky a jak se chovat bezpečně v silničním provozu.

Po splnění všech úkolů čekala na děti sladká odměna. BESIP nám pro děti věnoval omalovánky, reflexní pásky a nálepky. Pro všechny byl v jídelně připraven teplý čaj a malé občerstvení. Zájemci se mohli zúčastnit podzimního tvoření. Domů si tak odnesli sovičku a broučka.

Děkujeme rodičům a dětem za hojnou účast a příjemně strávený podvečer, který bychom rádi zopakovali opět příští rok.

Mgr. Markéta Hlinková, Mgr. Kateřina Vykoukalová, Mgr. Gabriela Plaskurová, Monika Koprovská

luc5.jpg