Ozdravný pobyt – lyžařský výcvik Dolní Moravice
publikováno: 28.02.2023

Také tento rok jsme vyrazili s dětmi druhého stupně na čtrnáctidenní lyžařský kurz, který byl částečně financován z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší z odboru ochrany životního prostředí Magistrátu města Ostravy.

Dne 29. ledna jsme zamířili autobusem do Dolní Moravice, abychom se ubytovali, stejně loni, v pěkném prostředí Wellness penzionu Eva. Po příjezdu na nás čekalo krásné sluníčkové počasí a pohádkově zasněžená krajina. Druhý den jsme už celí natěšení vyrazili na nedaleký svah Čerťák, kde probíhala výuka na lyžích i snowboardu po celé dva týdny. Podmínky pro lyžování byly přímo skvělé, spousta přírodního sněhu a poloprázdný svah. Všechny děti se během prvních pár dní naučily bezpečně jezdit a pak už se jen zdokonalovaly ve své jízdě a užívaly si krásného počasí. Zážitkem pak bylo večerní lyžování, které proběhlo ve ski areálu Karlov. Výuku lyžování jsme samozřejmě prostřídali s procházkami po okolí, stavěním sněhuláků a také zaslouženým relaxem v bazénovém wellness centru v Bruntále. Spoustu legrace jsme si užili i během večerních programů plných společenských her, soutěží a diskoték. Poslední večer proběhlo vyhodnocení závodu ve slalomu, bodování pokojů a celkové zhodnocení celého kurzu. Děti od nás dostaly velkou pochvalu, za to, jak vše během těch dvou týdnů bez problémů zvládali a také diplomy a sladké odměny. Už teď se těšíme na příští rok!

Mgr. Petra Horehleďová

fotogalerie zde: